ریشه استفاده شیمیایی بین الملل داعش هفتمین بار

ریشه: استفاده شیمیایی بین الملل داعش هفتمین بار سلاح شیمیایی موصل نیروهای عراقی

گت بلاگز کرمانشاه ایرانی‎‌ها سه برابر میانگین جهانی برق مصرف می‌کنند

کارشناس دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای غرب اظهار کرد: 30 درصد درآمدهای نفتی کشور صرف تامین برق 12 میلیون واحد تجاری و مسکونی کشور می‌شود.

ایرانی‎‌ها سه برابر میانگین جهانی برق مصرف می‌کنند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛احمدعلی امیری در کارگاه آموزشی که امروز (اول خرداد) در شرکت برق منطقه ای غرب برگزار شد، با اشاره به مصرف بالای انرژی در کشور، گفت: ایرانی‎ ها سه برابر میانگین جهانی برق مصرف می کنند.
این کارشناس به هزینه های بالای تولید برق اشاره کرد و افزود: تنها جهت اینکه بتوان یک لامپ 100 وات را روشن کرد هزینه‎ای معادل 100 دلار صرف می شود و این هزینه سرسام آور در حالیست که هیچ حساسیتی جهت کم کردن مصرف برق وجود ندارد.

عبارات مهم : انرژی

امیری تصریح کرد: به ازای تولید هر یک کیلو وات ساعت برق حدود 200 گرم گاز آلاینده وارد جو می شود و در حالی که تصور مردم بر این است که انرژی پاک مصرف می کنند، تولید این انرژی در خارج از شهرها آلودگی های فراوانی به بار آورده است.
وی با اشاره به وجود 12 میلیون واحد تجاری و مسکونی در کشور، گفت: این تعداد واحد 40 درصد برق تولیدی کشور را مصرف می کند که این میزان تولید برق هزینه ای معادل 30 درصد درآمدهای فروش نفت کشور دارد.
امیری با بیان اینکه عوامل مختلفی از جمله شرایط اقلیمی، کارکرد لوازم و تجهیزات ساختمان و معماری ساختمان در میزان برق مصرفی ساختمان موثر هست، گفت:آنچه که از اهمیت بسیاری برخوردار است نوع واکنش‌ها مصرف کنندگان است.
وی افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته 74 درصد کم کردن مصرف انرژی در سیستم به واکنش‌ها مصرف کننده برمی گردد و اگر واکنش‌ها مصرف کننده اصلاح شود تا 74 درصد می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد.
امیری به مصرف بالای برق جهت تامین روشنایی هم اشاره کرد و افزود: در حالی سهم روشنایی از مصرف برق در کشور 23 درصد است که میانگین این شاخص در دنیا 10 درصد است.
وی گفت: در شش ماهه اول سال ساعت 7 صبح تا 19 بعدازظهر ساعت عادی، ساعت 19 تا 23 ساعت پیک و ساعت 23 شب تا 7 صبح ساعت کم باری محسوب می شود. همچنین در نیمه دوم سال نیز ساعت 5 تا 17 بعدازظهر ساعت عادی، ساعت 17 تا 21 شب ساعت پیک و ساعت 21 تا 5 صبح ساعت کم باری محسوب می شود که افراد می توانند استفاده از وسایل برقی مانند لباسشویی، اتو و سایر تجهیزات را در ساعت عادی یا کم باری انجام دهند.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: انرژی | ساختمان | کرمانشاه | تولیدبرق | هزینه لامپ | فروش نفت |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog