ریشه استفاده شیمیایی بین الملل داعش هفتمین بار

ریشه: استفاده شیمیایی بین الملل داعش هفتمین بار سلاح شیمیایی موصل نیروهای عراقی

گت بلاگز اصفهان اصفهان غنی ‌ترین استان کشور در زمینه اسناد مشروطه است

مدیر مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی گفت: استان اصفهان در شکل گیری مشروطه از استانهای مهم و تاثیرگذار کشور و به لحاظ اسنادی غنی‌ ترین استان کشور در این زمینه ه

اصفهان غنی ‌ترین استان کشور در زمینه اسناد مشروطه است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علی ططری ‘امروز در همایش ‘ مشروطیت در اصفهان به روایت اسناد ‘ در دانشگاه اصفهان، افزود: بعد از اصفهان، استان های گیلان ، آذربایجان و پایتخت کشور عزیزمان ایران بیشترین اسناد مشروطه را در اختیار دارند.

عبارات مهم : همایش
وی با اشاره به اینکه بیشترین مجموعه اسناد شخصی و دولتی دوره مشروطه در اصفهان قرار دارد، افزود: بیشترین حجم سند در زمینه فعالیت روحانیون، تجار، سیاستمداران و شخصیت های علمی و فرهنگی در دوران مشروطه از اصفهان ارائه شده است هست.

مدیر مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی افزود: علت گزینش اصفهان به عنوان محل برگزاری همایش همایش «مشروطیت در اصفهان به روایت اسناد »، وجود اسناد معتبر دوران مشروطه در اصفهان هست.

دبیر علمی همایش «مشروطیت در اصفهان به روایت اسناد »، نقش این استان اصفهان و زمان‏ شناسی مردم آن را در نهضت مشروطه به عنوان پایه‏ های مهم انقلاب اسلامی بی بدیل دانست و گفت: انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران استمرار نهضت مشروطه هست.

وی افزود: اصفهان که پیش قراول نهضت مشروطیت و آزادیخواهی بود بعد از آن نیز توانست در شکل گیری انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران نقش آفرینی کند.

ططری با بیان اینکه به یک بازاندیشی و نوآوری در حوزه اسناد مشروطه نیاز داریم افزود: در بسیاری از آرشیوهای داخلی و خارجی، اسناد جدیدی با عنوان اصفهان انتشار یافته و مورد نیاز است که این اسناد بصورت تازه تحلیل و بررسی و بصورت پژوهش های تاریخی وارد تاریخ معاصر شوند.

وی با اشاره به اینکه اسناد زیادی از ادوار متفاوت مجلس سنا و مجلس شورای ملی بین سالهای 1285 تا 1357 با عنوان اصفهان در مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی نگهداری می شود، افزود:حاضریم این اسناد را با کمترین تشریفات اداری در اختیار پژوهشگران و محققان قرار دهیم .

مدیر مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی همچنین، انتخابات مجلس و نمایندگان اصفهان در دوره مشروطه به روایت اسناد، حکام، والیان، شخصیت های تاثیرگذار سیاسی، بخشنامه های دولتی و تحولات مشروطه اصفهان به روایت اسناد ، مجاهدان مشروطه اصفهان به روایت اسناد و نقش علمای اصفهان در دوره مشروطه به روایت اسناد و تجارتخانه ها، اصناف، تجار، مشاغل و کشاورزان را از دیگر محورهای مهم سیاسی و اقتصادی این همایش برشمرد.
همایش مشروطیت در اصفهان به روایت اسناد، بمناسبت یکصد و دهمین سالگی جنبش مشروطیت روز چهارشنبه در تالار ربانی دانشگاه اصفهان برگزار شد.

در این همایش با نگاهی متفاوت، نقش اصفهان در 110 سال گذشته و نهضت مشروطه به روایت اسناد بررسی شد.

این همایش به وسیله مجمع مهتاب (مجمع هماهنگی مراکز تاریخ پژوهی و بانک های اسنادی ایران) و با همکاری گروه تاریخ دانشگاه اصفهان برگزار شد.
همایش یاد شده است در مباحث مشروطه اصفهان به روایت اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مشروطه اصفهان به روایت اسناد کتابخانه های اصفهان، نقد و بررسی کتاب های اسنادی حوزه مشروطیت اصفهان، مدارس، نشریات، شخصیت های تاثیرگذار فرهنگی و اسناد تصویری مشروطه خواهان و مشروطیت در اصفهان و آرشیوهای خانوادگی اسناد مشروطه اصفهان و انجمن ها، زنان، نهادها، شورش ها و اعتراض ها برگزار شد.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: همایش | اصفهان | انقلاب اسلامی | دانشگاه اصفهان | مجلس شورای اسلامی | برگزاری همایش | مشروطیت در اصفهان به روایت اسناد | اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog