ریشه استفاده شیمیایی بین الملل داعش هفتمین بار

ریشه: استفاده شیمیایی بین الملل داعش هفتمین بار سلاح شیمیایی موصل نیروهای عراقی

گت بلاگز اخبار پزشکی آلودگی هوا علت ۱۱ درصد فوت و میرها در دنیا

شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران در گزارشی با اشاره به اینکه علت ۱۱ درصد فوت و میرها در سال ۲۰۱۲ در دنیا آلودگی هوا بوده، هشدار داده است که ۷۸۰ ه

آلودگی هوا علت ۱۱ درصد فوت و میرها در دنیا

آلودگی هوا علت ۱۱ درصد فوت و میرها در جهان

عبارات مهم : ایران

شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران در گزارشی با اشاره به اینکه علت ۱۱ درصد فوت و میرها در سال ۲۰۱۲ در دنیا آلودگی هوا بوده، هشدار داده است که ۷۸۰ هزار موتورسیکلت روزانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران مونواکسید کربن تولید می کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش تازه شرکت جهانی بهداشت که اوضاع سال ۲۰۱۲ را بررسی کرده، ۹۲ درصد مردم دنیا درگیر آلودگی هوا هستند و در سال ۲۰۱۲، ۷ میلیون نفر به علت آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند و این بدان معنا است که علت ۱۱ درصد فوت ها در دنیا آلودگی هواست.

آلودگی هوا علت ۱۱ درصد فوت و میرها در دنیا

عوامل مختلفی در آلودگی هوا نقش دارند که از جمله آن ها می توان به انتشار گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن از سوی کارخانه ها اشاره کرد علاوه بر آن خودروها مهمترین عامل آلودگی هوا هستند و دودی حاوی ۱۰۰۰ عنصر سمی را وارد اتمسفر می کنند و این عامل ۶۰ تا ۹۰ درصد آلودگی هوا در کشورهای صنعتی است.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران به نقل از شرکت جهانی بهداشت هر سال ۷ میلیون نفر در سراسر دنیا بر اثر آلودگی هوا داخل منزل و بیرون منزل جان خود را از دست می دهند و ۱۱.۵ درصد از علل فوت و میر در دنیا به آلودگی هوا تخصیص داده شده است دارد.

شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران در گزارشی با اشاره به اینکه علت ۱۱ درصد فوت و میرها در سال ۲۰۱۲ در دنیا آلودگی هوا بوده، هشدار داده است که ۷۸۰ ه

نقش عوامل متحرک در آلودگی هوا بر کسی پوشیده نیست و نقش این عامل در آلودگی هوای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۷۰ درصد هست، همچنین ۷۸۰ هزار موتورسیکلت روزانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران مونواکسید کربن تولید می کنند و ۴۵ درصد آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از حرکت ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری و فرسوده است که در هر کیلومتر ۴۰ گرم گازهای آلاینده تولید می کنند.

کشور اوکراین رتبه اول فوت بر اثر آلودگی هوا را دارد. در این کشور ۱۲۰ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند. کشور بلغارستان نیز کشوری رتبه دوم فوت بر اثر آلودگی هوا را دارد. در این کشور ۱۱۸ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند. کشور ما شانزدهمین کشور در این رده بندی است.

در سال های اخیر اقداماتی از جمله اصلاح کیفیت سوخت خودروها و نیروگاه ها و پایش دوره ای صنایع در دستور کار شرکت حفاظت محیط زیست کشور جهت اصلاح کیفیت هوای کلان شهرها به خاص شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفته است و بررسی کیفیت هوای این شهر نشان می دهد که این کارها در اصلاح کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران موثر بوده است و باید جهت رسیدن به شرایط مطلوب همچنان ادامه باشد.

آلودگی هوا علت ۱۱ درصد فوت و میرها در دنیا

هر چند که در این میان نباید نقش تعاملات منطقه ای را نادیده گرفت. آیا که آبان ماه امسال به علت ورود گرد و غبار کشور عراق به کشور عزیزمان ایران نیم زیاد روزهای ماه، تهرانی ها هوای ناسالم تنفس کردند. این مسئله هشداری بود جهت مسئولان که علاوه بر کانون های داخلی گرد و غبار فکری به حال کانون های خارجی نیز بکنند.

واژه های کلیدی: ایران | آلودگی | کیفیت هوا | آلودگی هوا | هوای پایتخت | موتورسیکلت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog